Klient - Valustrat

Zvýšení efektivity při oceňování nemovitostí

Valustrat je přední poradenská společnost se sídlem v Dubaji, která podniká v oblasti strategického poradenství a znaleckých posudků nemovitostí. Provádějí hloubkový průzkum trhu s cílem dosáhnout nejvýhodnější trhové příležitosti pro své klienty.

Domů

Jak to začalo...

S rozvojem výstavby v Dubaji se výrazně zvýšily i počty oceňovaných nemovitostí, které Valustrat na denní bázi zabezpečuje pro své klienty - banky. Bylo potřeba navýšit počty zasílaných reportů do bank o skoro 100% při zachování provozních nákladů. Předmětem diskuse se stala efektivita a otázky jak jí dosáhnout se stejným počtem agentů v terénu. Řešením se stala aplikace, která umožní zadat všechny potřebné údaje přímo v tabletu a z terénu. Zároveň agentům nedovolí dopouštět se chyb při vyplňování údajů, které se v poslední době začaly nepříjemně hromadit. Jak to tak obvykle bývá, na vývoj bylo extrémně málo času.

Výzva...

Po úvodní analýze procesu zpracování údajů jsme zjistili, že největším problémem, který bude potřeba odstranit je chybovost při importu údajů. Makléři si údaje psali na papír, potom je přepisovali do Wordu a následně posílali výstup v PDF klientovi i s naceněním. V průměru za den stihl 1 odhadce zmapovat 5 nemovitostí, což znamenalo velmi nízkou produktivitu.

Řešení...

Výsledkem byl informační systém Speedy, který byl podpůrnou aplikací pro oblast znaleckých posudků a odhadů tržní hodnoty nemovitosti. Celkový systém byl rozdělený do tří částí:

Mobilní aplikace v sobě zahrnuje::

  • Offline synchronizaci dat,
  • metadata o nemovitostech, které urychlilo vytváření reportů,
  • napojení na Google Maps z důvodu získání souřadnic.

Desktopová aplikace byla rozdělená na rozhraní pro:

  • Management - výkonnostní statistiky
  • Zaměstnance - úprava a export údajů pro různé účely

Klientský portál:

  • Banky viděly online aktuální tržní hodnotu nemovitosti, data, která hrála klíčovou roli při financování dané nemovitosti

Jednotlivé části aplikace sloužily na zjednodušení procesu odhadu nemovitosti od automatizace zadávání požadavků po realizaci odhadů až po vytvoření finálního produktu. Díky aplikaci od APEX solutions zvládl 1 odhadce ocenit až 20 nemovitostí. To byl nárůst o 300%! Zároveň se citelně snížila chybovost výstupů.

Services provided: 

IT konzultace

Rozhodujete se o dlouhodobé IT strategii pro vaši společnost? Potřebujete analýzu a pomoc při vypracování zadání na nový komplexní systém? Nebo se chcete jen nezávisle poradit? Neváhejte se na nás obrátit. Rádi pomůžeme a podělíme se o naše zkušenosti z desítek různých projektů pro mezinárodní korporace i menší lokální startupy.

Perex: 

Díky dlouholetým zkušenostem vám pomůžeme identifikovat nedostatky a navrhnout optimální řešení.

Logo: 

Podpora aplikací

O námi vyvinuté aplikace se rádi postaráme. Rozsah a intenzita záleží na klientovi. Úroveň servisu přizpůsobíme podle potřeb. Pokud jste zdědili starší Oracle APEX aplikace, zvládneme i je.

Perex: 

Klientům poskytujeme všechny výhody podpory, která je pro firmy nejen efektivní, ale i finančně výhodná.

Logo: 

Vývoj aplikací

Trápí vás vysoké náklady na administrativu? Nestíháte? Narůstá vám chybovost? V tom případě je nejvyšší čas na digitalizaci procesů. Pomůžeme vám se zadáním a místo nekonečných analýz vám co nevidět ukážeme první prototyp vaší nové aplikace.

Perex: 

Vytváříme moderní a bezpečné aplikace pro různá zařízení a platformy, které digitalizují vaše procesy.

Logo: 
89112
nalétaných kilometrů za klientem
381
aktivních uživatelů denně
5
měsíců vývoje aplikace

Saad Mehmood Chief Operating Officer, Valustrat

Společnost Apex rychle pochopila naše potřeby a dokázala vyhovět našim požadavkům. Tým byl velmi profesionální a hned pochopili náš cel. Jejich produkt nám pomohl dosáhnout požadované výsledky ve velmi krátkém čase.
Saad Mehmood Chief Operating Officer, Valustrat